"Talentai Lietuvai Fondas" dalyvis Eivinas Butkus


Kompiuterių mokslo magistro studijos Imperial College London pranoko lūkesčius – visų pirma, nesitikėjau, kad jos bus tokios intensyvios. Nuo pat pirmos integracijos savaitės dienos, kai kitų kursų studentams dar nebuvo jokių paskaitų, mums prasidėjo įtemptas programavimo įvadas. Taip prasidėjusios studijos kol kas nesustojo – darbai keičia darbus.

Tačiau studijos pranoko lūkesčius ne tik intensyvumu, bet ir kokybe. Išmokau labai daug nuo programavimo ir kompiuterių mokslo pagrindų iki gana sudėtingų su dirbtiniu intelektu susijusių disciplinų. Taip pat prieš magistrą nebūčiau net pagalvojęs, kad teks išmokti programuoti robotus. Tačiau mano grupės projektas yra darbas su vienu labiausiai pažengusių robotų universitete, pavadintu Robotu DE NIRO. Jį mokome atpažinti objektus, veidus, koks žmogus turi kokį objektą, ir netgi žaisti paprastų slėpynių.

Taip pat labai laukiu individualaus vasaros darbo su Antoine Cully. Jo tyrimai dirbtiniame intelekte leidžia pažeistiems robotams (pavyzdžiui, nulūžus vienai iš kojų) atsistatyti per pora minučių ir vėl pradėti eiti panašiu greičiu. Mano vasaros individualaus projekto metu tęsiu Cully tyrimus ir mokysiu robotus pačius atrasti įvairiausius galimus veikimo būdus.

Esu labai dėkingas visiems prisidėjusiems prie mano „Talentai Lietuvai Fondo“ kampanijos. Taip pat norėčiau paskatinti ir kitus kurti savas kampanijas, bei ieškoti finansavimo tokiu būdu. Nors mano individualiu atveju surinkau tik dalį reikiamos sumos, sudėjus visus kitus pajamų šaltinius ir stipendijas šie pinigai buvo ypatingai reikšmingi sėkmingoms studijoms. O be to „Talentai Lietuvai Fondo“ kampanijos metu sutikti žmonės ir išgirsti palaikymo žodžiai smarkiai motyvavo siekti aukščiausių akademinių tikslų.


 

Atgal