Urtė Laukaitytė (UC Berkeley nuotr.)Šiuo metu jau grįžusi į Lietuvą, Gabija Karpauskaitė dar visai neseniai svajojo išvažiuoti studijuoti į Kembridžą edukologijos magistrantūros, vaikų literatūros srauto, studijoms. Visuomet pozityvi ir švytinti Gabija savo pastangų ir užsispyrimo dėka surinko beveik visą 27 tūkst. eurų studijų įmokos sumą: ji pagalbos kreipėsi ne tik į savo socialinio rato narius, bet ir į įvairius Lietuvos fondus, privačius asmenis, verslininkus ir net Seimo narius. Šiandien mergina skatina visus nebijoti svajoti ir dalinasi savo istorija.

Į kokį universitetą/šalį/programą stojai, kodėl norėjai būtent ten? Kokią sumą siekei surinkti? Kaip tai pavyko, su kokiais sunkumais susidūrei ir kaip juos/ su kokia pagalba įveikei?  

Stojau į Kembridžo universitetą, Jungtinėje Karalystėje, vaikų literatūros magistro specialybę. Būtent ten norėjau, nes mane padrąsino dėstytojas Kęstutis Urba, jis pasakė, kad šiame universitete geras vaikų literatūros centras. Taip pat šiame universitete studijavo mano sesuo Seva, kuria be galo žaviuosi. Dėstytojo charizmatiškos paskaitos ir sesers padrąsinimas, kad galiu, suteikė man norą kovoti. Man reikėjo 27000 eurų, visų pinigų nesurinkau, bet didžiąją dalį taip. Išties buvau maloniai nustebinta, daug žmonių padėjo (jiems esu be galo dėkinga!), tiesa reikėjo būti atkakliai. Apie tai galite pasiskaityti DELFI bei Kauno dienos straipsniuose. Sunkumus įveikiau suvokdama, kokie geri aplinkiniai, kiek daug iš jų nori padėti. Mano šeima irgi labai padėjo, taip pat draugai. Labai manimi rūpinosi ir Vladas Lašas, vis paskambindavo, paklausdavo, kaip sekasi.

Kuo platforma "Mokslo ambasadorių stipendijos” būtų vertinga talentams, siekiantiems studijuoti top universitetuose visame pasaulyje?

Šita platforma padėtų žmonėms greičiau surasti finansavimo šaltinius. Nereiktų pereiti sudėtingos ir painios kelionės, kurią perėjau aš. Bet iš kitos pusės ši kelionė mane daug ko išmokė - tad gal ir gerai, kad šiuo keliu ėjau.

Kodėl turime prisidėti prie lietuvių studijų pasaulyje? Ką atsakytumėte žmonėms, sakantiems, jog mes juos prarandame padėdami išvykti?   

Gabija Karpauskaitė (nuotr. iš Kauno diena straipsnio)

Studijos pasaulyje padeda pamatyti pasaulį iš kitos pusės - supranti, koks jis margas ir įdomus. Tiems, kurie sako, kad prarandame tuos, kuriems padedam išvykti pasakysiu viena: jei žmogus nori likti užsienyje, niekas jo nesustabdys, bet, jei jis tikrai nori grįžti į Lietuvą, jis grįš ir darys labai gerus dalykus savo šaliai. Kaip kad pavyzdžiui Unė Kaunaitė. 

Tavo padrąsinimas apie kokybiškas top studijas svarstantiems ir galbūt nedrįstantiems talentams?

Svajokit ir Jūsų svajonės išsipildys su kaupu! Atgal