"Talentai Lietuvai Fondas" dalyvė Ieva Česnulaitytė


Dar studijų metu pradėjau praktiką Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) atviro viešojo valdymo skyriuje, kur įgytas žinias pritaikiau praktiškai prisidėdama prie atviro viešojo valdymo tyrimų ir rekomendacijų šalims narems rengimo. Po praktikos sėkmingai čia įsidarbinau ir tuo labai džiaugiuosi, nes Lietuvai prie šios organizacijos prisijungus vos prieš kelerius metus, esu viena pirmųjų lietuvių, turinčių galimybę čia semtis pažangiausių valstybių sukauptos patirties, kaip efektyviai valdyti viešojo sektoriaus procesus ir įtraukti visuomenę į šalies valdymą.

Būdama politikos analitike EBPO gilinuosi į inovatyvius piliečių įtraukimo į sprendimų priėmimą būdus, tokius kaip piliečių asamblėjos, koordinuoju tarptautinį šios srities ekspertų tinklą ir rašau straipsnius EBPO leidinyje Participo. Taip pat esu pirmojo EBPO tarptautinio tyrimo „Inovatyvūs piliečių įtraukimo į valstybės valdymą būdai ir naujos demokratines institucijos: begaudant svarstymų demokratijos bangą“, apžvelgiančio pasaulines svarstomosios demokratijos tendencijas, bendraautorė. Dažnai pasisakau šiomis temomis tinklalaidėse, diskusijose ir straipsniuose Lietuvoje bei tarptautiniu lygmeniu, mentoriauju su NVO ir piliečių dalyvavimu valstybės valdyme susijusiose programose Lietuvoje.

Patirtį dalyvaujant Talentai Lietuvai fondo programoje vertinu teigiamai labiausiai dėl to, kad aplinkinių palaikymas pradėjus kampaniją pasipila visokiomis formomis – tiek prisidedant prie trūkstamos sumos rinkimo, tiek palaikant draugiškais žodžiais, o taip pat ir pasiūlant įvairių pažinčių ir įdomių idėjų. Viso šio proceso metu supratau, jog tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanoma, po truputėlį tampa realybe. Pradėjus domėtis ir dedant pastangų, įvairios stipendijos prisideda prie siekiamo tikslo, atsiranda naujų idėjų, kur gauti lėšų ir galimybių, apie kurias nežinojai prieš atsiduriant universitete. Tad visiems, įstojusiems į svajonių programą bet svarstantiems, ar pavyks jai rasti lėšų, noriu paskatinti tikėti savo jėgomis ir suprasti, kad drasiai ir garsiai kalbant, prašant pagalbos iš aplinkos, aktyviai ir kūrybiškai imantis aplikavimo į įvairias stipendijas Lietuvoje ir užsienyje prie tikslo priartėti tikrai galima. Ir neabejotinai verta.

Ievos kampanija
 

Atgal