"Talentai Lietuvai Fondas" dalyvis Linas Nasvytis


Studijos Kolumbijos universitete yra nepakartojama patirtis. Ko labiausiai nesitikėjau važiuodamas į Niujorką, tai tokio stipraus šios patirties įvairiapusiškumo. Visų pirma, ekonomikos bakalauras universitete reikalauja be galo daug atsidavimo – maždaug trečdalis visų dvigubo bakalauro studentų, kurie pasirinko ekonomiką rudenį, vėliau pasikeitė savo bakalauro kryptį dėl programos intensyvumo.

Tačiau atsidavimas ateina ir su be galo dideliu atlygiu. Neseniai pavyko gauti tyrimų asistento darbą Kolumbijos universiteto ekonomikos departamente, todėl nemažai savo laiko praleidžiu dirbdamas su doktorantūros studentais ir toliau gilindamasis į ekonominę psichologiją ir lošimų teoriją. Būtent dėl tokių galimybių visiems siūlyčiau Amerikos universitetus, kadangi šis darbas mane išmokė turbūt tiek pat daug, kiek ir pačios ekonomikos studijos.

Be galo džiaugiuosi ir universiteto politika, kuri įpareigoja visus studentus pasirinkti nemažą skaičių kursų, kurie yra visiškai nesusiję su studijų kryptimi. Išsilavinimas čia reiškia visapusiškumą, todėl literatūros, meno ir muzikos istorijos kursai yra būtini visiems studentams. Būtent dėl to turėjau galimybę pasiimti tokias klases kaip romantinė poezija, kuri kardinaliai pakeitė mano požiūrį į poeziją – nuoširdžiai sakant, tai jausmas toks lyg atradau iki tol nepažintas pasaulio dimensijas.

Turbūt didžiausias atradimas man yra lietuvių jaunimo bendruomenė Niujorke. Tai yra vieni nuoširdžiausių ir labiausiai įkvepiančių žmonių, kuriuos galima rasti šiame mieste.

Talentai Lietuvai Fondas labai žymiai prisidėjo prie to, kad galėčiau čia būti. Galbūt ne tik finansine prasme, bet kartu ir tikėjimu, jog tai gali pavykti. Palaikymas, kurį gavau iš draugų, pažįstamų ir net nepažįstamų žmonių visos kampanijos metu buvo tikrai be galo svarbus, ir kartu užaugino pareigą stengtis ne tik dėl savęs. Iki šios dienos, labai smagu padėti visiems moksleiviams ir studentams, kurie rašo su klausimais apie studijas Kolumbijos universitete, patarimus dėl ekonomikos kursų ar įdomių knygų tokiomis temomis. Tikiuosi, jog mano pavyzdys paskatins kuo daugiau žmonių kelti tokius tikslus, kurių įgyvendinimu jie net patys nebūtų tikėję prieš kelis metus. Juos pasiekti tikrai įmanoma. 

Atgal