• MSc Kompiuterių Mokslas, Imperial College London, Jungtinė Karalystė

  Prisidėti prie tikslo kviečia Eivinas Butkus
Kampanijos pabaigos data
12/31/2018 - 14:00
Eivinas Butkus's picture

Eivinas Butkus

Tikslui surinkta
1 835,18 €
14 188,00 €
12.93% tikslo pasiekta


Prisidėkite:

PayPal
TransferGo
Bankas
HumansApp

Kelias iki čia: kinas ir filosofija

Vienas pagrindinių mano bruožų – noras įgauti kuo įvairiapusiškesnį išsilavinimą. Mokykloje galvojau apie įvairius kelius: nuo kompiuterių mokslo, meno istorijos, kino, iki matematikos bei filosofijos. Plačiai domėjausi visomis šiomis sritimis, tačiau kinas man buvo ypatingai svarbus. Dešimtoje klasėje pradėjau kurti trumpametražius filmus ir nusprendžiau dalyvauti Skalvijos kino akademijos vaidybinio kino kurse. Čia laimėjau apdovanojimą už geriausią diplominį filmą, buvau išrinktas atstovauti Lietuvą 28 Times Cinema programoje, Venecijos kino festivalyje, bei laimėjau antrą vietą Jaunųjų kino kritikų konkurse. Akivaizdu, baigęs dvyliktą klasę stojau į kino produkcijos studijas užsienyje.

Kadras iš filmavimų ir diplominio filmo plakatas
Kadras iš filmavimų ir diplominio filmo plakatas

Tačiau tuo pat metu pradėjau kelti filosofinius klausimus apie kiną bei meną apskritai. Pavyzdžiui, ar galima kažkaip objektyviai nuspręsti, kas yra geras filmas. O ir pačiuose filmuose filosofinės temos man būdavo pačios įdomiausios (kaip antai, filmo „2001: Kosminė odisėja“ keliami klausimai apie dirbtinį intelektą bei apskritai žmonijos vietą kosmose). Galų gale suvokiau, kad noriu platesnio išsilavinimo nei kino produkcijos studijos gali pasiūlyti, todėl nusprendžiau pakeisti planus ir stoti į filosofijos studijas užsienyje. Stoti tais pačiais metais jau buvo vėlu, todėl metus praleidau studijuodamas mėgstamą dalyką, matematiką, Vilniaus universitete. Toks pasirinkimas pasiteisino – metai matematikos buvo labai įdomūs ir prasmingi. Ji glaudžiai susijusi su filosofija, taigi vėliau padėjo siekti aukščiausių rezultatų filosofijos bakalauro studijų metu King‘s College London universitete. Čia buvau pagirtas už nepriekaištingą mokymąsi bei gavau aukščiausios klasės diplomą su puikiu vidurkiu (~77%), lygiaverčiu lietuviškajam 10.

King‘s College London universitete
King‘s College London universitete

Ateitis: dirbtinis intelektas

Studijuoti filosofiją patiko ir sekėsi labai gerai, tačiau per paskutinius dvejus metus smarkiai susidomėjau dirbtiniu intelektu. Paprastai šnekant, dirbtinis intelektas yra kompiuterių mokslo šaka, tyrinėjanti kaip kompiuterius padaryti „protingais“. Pavyzdžiui, kaip išmokinti kompiuterį nuotraukose atpažinti stalą, kėdę, katę, ir pan.

Išskirčiau tris priežastis, kodėl mane domina ši sritis. Pirmiausia, tai kelia labai įdomius filosofinius klausimus. Pavyzdžiui, kokiomis sąlygomis dirbtinis intelektas iš tikrųjų supranta tai, ką daro? Būtent į šią temą gilinausi savo bakalauriniame darbe „Dirbtinis intelektas, modeliai ir supratimas“. Jame argumentavau, kad supratimas yra tam tikro modelio turėjimas. Pavyzdžiui, kad suprasčiau šachmatus, turiu juos modeliuoti savo smegenyse: šachmatų taisykles, geras strategijas ir kitus žaidimo niuansus. Savo darbe padariau išvadą, kad dirbtinis intelektas supranta tai, ką daro, jei turi „modelių kūrimo“ algoritminę architektūrą. Antra priežastis, kodėl mane domina dirbtinis intelektas yra ta, kad jis jungia keletą man artimų ir dominančių disciplinų: matematiką, informatiką, logiką, filosofiją, kognityvinius bei neuromokslus. Trečia, panašu, kad artimoje ateityje dirbtinis intelektas smarkiai pakeis darbo rinką dėl automatizavimo galimybių bei suteiks žmonijai naujus galingus įrankius moksliniuose tyrimuose ir kasdieniniame gyvenime.

Tad nusprendžiau stoti į kompiuterių mokslo magistrą, kuris leistų susipažinti su dirbtiniu intelektu iš techninės pusės ir pradėti akademinį kelią šioje srityje. Aplikacijas išsiunčiau į Imperial College London, University College London bei University of Sussex, ir labai nudžiugau, kai gavau pasiūlymus iš visų trijų institucijų. Priėmiau Imperial College London pasiūlymą dėl galimybės rinktis itin daug dirbtinio intelekto modulių bei galimybės mokytis iš pačių geriausių šios srities specialistų pasaulyje. Vienas iš jų – Murray Shanahan, kurio dirbtinio intelekto tyrimai apjungia filosofiją, neuromokslą ir robotiką (beje, jis buvo filmo „Ex Machina“ patarėjas techniniais klausimais).

Murray Shanahan ir „Ex Machina“ plakatas
Murray Shanahan ir „Ex Machina“ plakatas

Magistro metu planuoju gilintis į sustiprinimo mokymąsi (angl. reinforcement learning). Ši sritis tyrinėja kaip teigiamų ir neigiamų grįžtamųjų signalų pagalba galima išmokyti algoritmus atlikti užduotis įvairiose aplinkose. Tolimesnėje ateityje planuoju tęsti akademinę karjerą doktorantūros studijose – dar labiau gilintis į dirbtinio intelekto ir su juo susijusių temų subtilybes. Po visų patirčių užsienyje noriu sugrįžti į Lietuvą ir įsteigti savą dirbtinio intelekto tyrimų bendrovę, „lietuviškąjį DeepMind“. Nuoširdžiai tikiu, kad Lietuva galėtų būti regioniniu naujųjų technologijų centru.

Turiu idėją ir ateinantiems akademiniams metams: atvežti apie dirbtinį intelektą įgytas žinias į Lietuvą. Kai dar mokiausi vidurinėje mokykloje, beveik nieko nebuvau girdėjęs apie tokias disciplinas kaip dirbtinis intelektas, kognityviniai ar neuromokslai. O juk šie dalykai bus ypatingai svarbūs ateities visuomenėje! Tad norėčiau panaudoti savo judančios grafikos ir filmavimo įgūdžius sukuriant trumpų filmukų seriją, kuri supažindintų moksleivius, studentus ir kitus besidominčius su šiomis disciplinomis.

Ko man trūksta

Kadangi mano tėvų finansiniai ištekliai yra smarkiai riboti, o Londonas yra vienas brangiausių miestų pasaulyje, visų bakalauro studijų metu po paskaitų teko daug laiko praleisti dirbant ir nesijaučiant finansiškai stabiliai. Praeitais metais ne tik rašiau bakalaurinį, bet ir dirbau du darbus vienu metu. Tačiau magistro studijų programa – daug intensyvesnė nei bakalauro, tad po paskaitų esančių valandų pilnai pragyvenimo sumai užsidirbti neužteks. Todėl šiuo metu ieškau pagalbos, o gautą paramą panaudočiau dalinėms pragyvenimo išlaidoms bei dalinei studijų kainai padengti.

 • Studijų kaina su pragyvenimu: €29,520
 • Paskola iš Anglijos vyriausybės: €12,040
 • Jau sumokėtas užstatas + pinigai, sutaupyti vasaros darbo metu: €3,292
 • Likutis: €14,188

Kiekvienas šimtas eurų paramos leistų man labiau koncentruotis siekiant akademinių tikslų ir kiek galima daugiau įsigilinti į dirbtinio intelekto discipliną. Bent kelios laisvos valandos per savaitę leistų įgyvendinti ir anksčiau minėtą idėją: trumpų filmukų forma perduoti įgytas žinias Lietuvoje esančiai auditorijai. Ačiū už jūsų paramą!

Rėmėjų atsiliepimai

  Dokumentai

  Pazyma

  Universiteto priėmimo pažyma

  Laiskas

  Motyvacinis studento(-ės) laiškas

  Laiskas

  Dalyvio CV